Jesteś tutaj

Dbajmy o ogród na wiosnę

ogrodosfera

Właściciele ogródków działkowych oraz posiadacze ogrodów z prawdziwego zdarzenia wprost nie mogą doczekać się wiosny. W końcu nie ma chyba nic przyjemniejszego niż grillowanie na świeżym powietrzu.

Aby ogródek prezentował się wraz z rozpoczęciem sezonu wyjątkowo, warto trochę wcześniej pomyśleć o odpowiednim jego przygotowaniu. Inspirację można czerpać z wielu źródeł, które umożliwią nam doprowadzenie go do niemal idealnego stanu. Za jedną z nich może bezsprzecznie posłużyć nam sklep internetowy Ogrodosfera.

Jednak pomysłów na właściwe zagospodarowanie ogródka można szukać praktycznie wszędzie. Służą ku temu profesjonalne i fachowe poradniki oraz tematyczne strony internetowe. Nie musimy już korzystać z porad fachowych ogrodników, bo dzięki wielu bezpłatnym źródłom, sami poradzimy sobie z doprowadzeniem go do porządku.

Po długiej zimie ogród należy przede wszystkim oczyścić z suchych liści, gałązek oraz nielubianych kretowisk. Następnie powinniśmy zabrać się za przycinanie roślin kwitnących. Możemy mieć pewność, że te, o ile prawidłowo pielęgnowane, rozkwitną wiosną tęczą kolorów.

Kolejnym krokiem, który powinniśmy zrobić, jest pielęgnacja trawników i rabatek, a także doprowadzenie do porządku chodników i ścieżek działkowych. Z tak przygotowanym "podłożem" nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać odpowiednich mebli ogrodowych. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się zestawy ratanowe lub z wikliny. Są one bardzo odporne na wszelkie zmiany atmosferyczne, dlatego nie sprawiają problemu z przechowywaniem ani eksploatacją. Być może nie należą do najtańszych, jednak będziemy mogli cieszyć się ich widokiem przez długie lata. Jedyne czego nie powinniśmy robić, to czyścić ich wodą z mydłem, gdyż to z kolei pozostawia na ich powierzchni "niemiły dla oka" biały osad.

Z tak przygotowanym ogrodem nic nie stoi na przeszkodzie, aby, o ile pogoda dopisuje, zabrać się za beztroskie leniuchowanie. W końcu dużo przyjemniej odpoczywać w zadbanym, doprowadzonym do ładu ogródku, niż na "wysypisku" pełnym liści, gałęzi i suchej trawy.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że jesteś człowiekiem.
Image CAPTCHA
Podaj znaki jakie widzisz na obrazku.