Jesteś tutaj

Jakie nowe szkolenia wybrać?

nowe szkolenia

Szkolenia pozwalają nam uzupełnić braki w wykształceniu, pozwalają również dowiedzieć się o rzeczach, które umknęły nam podczas edukacji. Nowe szkolenia pozwalają na rozwój zainteresowań, a jednocześnie zrobienie czegoś dla swojej kariery.

Ogłada w biznesie

Jednym z takich szkoleń może być szkolenie dobrych zachowań w biznesie, czyli rodzaj savoire vivre i jak może on wpłynąć na naszą karierę. Jak wiadomo w kontaktach międzyludzkich pierwsze wrażenie jest najważniejsze więc warto pamiętać też o tym w kontaktach zawodowych. Kiedy jesteśmy pierwsi na umówionym spotkaniu, to po przyjściu partnera bezwzględnie należy wstać podczas przywitania. Często trudna kwestia jest podawanie ręki. Warto zachować zasadę, że pierwsza podaje rękę osoba wyższa rangą, a w przypadku równorzędnych parterów – osoba starsza. Etykieta, zarówno w życiu codziennym, jak i biznesie zaczyna się zazwyczaj od stroju. Reguły ubierania się w pracy lub na tzw. „spotkaniach w interesach”. Rozluźniły się w ostatnich latach jednak podstawowe standardy obowiązują. W większości przypadków standardem dla mężczyzn jest garnitur o klasycznym kroju, do którego należy dobrać stonowane dodatki. Krawaty w intensywnych kolorach lub zbyt obcisłe spodnie mogą nie być dobrym pomysłem.

Gesty mówią wiele

Pamiętajmy tez o mowie ciała i zasadach kulturalnej konwersacji. Patrzymy rozmówcy w oczy i siedzimy w pozie sugerującej skupienie na nim uwagi. Niedopuszczalne jest przerywanie rozmów w pół słowa i podnoszenie głosu. Unikajmy poruszania tzw. drażliwych kwestii, a jeśli decydujemy się na żart, powinien być on delikatny, w dobrym guście i w żadnym wypadku wulgarny. Stosunki damsko-męskie to prawdziwe pole minowe, także w kontaktach biznesowych. Polacy lubią być ostentacyjnie szarmanccy, ale wielu kobietom taka postawa niezbyt się podoba. Rytualne cmokanie w rękę lepiej więc zostawić na rodzinne przyjęcia. Warto więc udać się na takie szkolenie i polepszyć swoją karierę! To zaowocuje szybkimi wynikami, a pieniądze za szkolenie się zwrócą.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że jesteś człowiekiem.
Image CAPTCHA
Podaj znaki jakie widzisz na obrazku.