Jesteś tutaj

Kursy na wózki widłowe

kursy na wózki widłowe gdynia

Operator wózków widłowych to coraz częściej poszukiwany zawód. Kurs na wózki widłowe jest potrzebny osobom pracującym w hurtowniach, magazynach, centrach logistycznych, firmach produkcyjnych i usługowych.

Wózki widłowe to nazwa potoczna - ogólne pojęcie określające te urządzenia, poprawne określenie i znaczenie to : wózki jezdniowe podnośnikowe.

Dzięki takiemu kursowi można zdobyć uprawnienia zezwalające na kierowanie wózkami jezdniowymi akumulatorowymi i spalinowymi z uprawnieniami do bezpiecznej wymiany butli gazowych (LPG).

Warunkiem uczestniczenia w kursie na wózki widłowe jest:

  •     Ukończony przez uczestnika 18-ty rok życia
  •     Wykształcenie minimum podstawowe.

Warunkiem, który należy spełnić przed podjęciem pracy jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego, które potwierdza brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy wózków jezdniowych akumulatorowych i spalinowych.

Kursy na wózki widłowe składają się z 3 podstawowych etapów:

  1. kurs na wózki widłowe część teoretyczna – pozwala uzyskać niezbędną teoretyczną wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego
  2. kurs na wózki widłowe część praktyczna – obejmuje zajęcia, które prowadzone są na placach manewrowych lub w halach produkcyjnych. Zawsze podczas prowadzonych zajęć praktycznych kursantom towarzyszą doświadczeni instruktorzy.Wpływ na kształt prowadzonego kursu, egzamin, a także rodzaj wydanych uprawnień ma oczywiście wybór rodzaju i typu wózka widłowego, na którym prowadzone jest szkolenie.
  3. Po ukończeniu zajęć teoretyczno-praktycznych osoby biorące udział w kursie przystępują do egzaminu na operatora wózków widłowych.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu wydawane są uprawnienia, które ważne są bezterminowo i obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej.

Warto zainteresować się takimi szkoleniami, ponieważ przy stosunkowo niewielkim koszcie, zyskujemy dodatkowy atut gdy szukamy pracy.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że jesteś człowiekiem.
Image CAPTCHA
Podaj znaki jakie widzisz na obrazku.