Jesteś tutaj

Laktator ręczny, czy elektryczny? Na jaki się zdecydować?

laktator

Konieczność, wynikająca z odciągania pokarmu dotyczy niemal wszystkich kobiet karmiących. Chyba każda, doświadczona matka, przynajmniej raz w życiu zmagała się z zaburzeniami laktacyjnymi, uczuciem nabrzmienia i dyskomfortu w okolicach piersi.

Sztuczne opróżnianie piersi zapobiega zastojom mleka, pozwala odciążyć piersi z nadmiaru pokarmu w sytuacjach kryzysowych, przywracając wrażenie lekkości. Najczęściej już kilka tygodni po porodzie organizm kobiety zaczyna wytwarzać odpowiednie ilości pokarmu, dopasowane do indywidualnych potrzeb niemowlaka. Resztki, którego dziecko nie było w stanie zjeść wchłaniane zostają do krwiobiegu matki. 

Zdarzają się również sytuacje, całkowicie od nas niezależne, takie jak chociażby wcześniactwo, rozszczepienie wargi u noworodka, długotrwała separacja od dziecka, nieumiejętność ssania, które skutecznie uniemożliwiają przystawianie do piersi.

Chcąc zapobiec zanikowi laktacji powinnyśmy zadbać o regularne odciąganie pokarmu. W podobnym przypadku ręczne opróżnianie piersi nie przyniesie pożądanych rezultatów. Optymalnym rozwiązaniem będzie, zatem kupno dobrego odciągacza. Do wyboru mamy odciągacz ręczny i elektryczny oraz laktatory oferowane do dyspozycji pacjentek na terenie placówki medycznej.

Laktator dla aktywnej matki.

Urządzenie szpitalne nie zapewnia nam niestety możliwości odciągania pokarmu w warunkach domowych. Do indywidualnych potrzeb konieczna będzie inwestycja w osobisty odciągacz zapewniający swobodne korzystanie z urządzenie.

Laktator ręczny przeznaczony głównie dla kobiet sporadycznie korzystających z produktu, aktywnych matek, które nie wyobrażają sobie siebie w roli całodobowej gospodyni domowej. Tradycyjny sprzęt polecany jest kobietom, które nie zamierzają rezygnować z karmienia, przez co najmniej 6 miesięcy po porodzie. Odciągacze ręczne są bardzo proste w obsłudze, pozwalają na dyskretne i ciche odciąganie mleka poza domem. Zasada działania polega na nałożeniu miękkiej końcówki urządzenia na piersi i uciskaniu końcówki stymulującej przepływ mleka.

Droższą alternatywą okazują się laktatory elektryczne. Innowacyjny laktator polecany dla kobiet pracujących, które nie zamierzają rezygnować z procesu laktacji. Możliwość regulowania siły ssania, wysoka efektywność pracy i automatyczne sterowanie gwarantuje komfort podczas użytkowania. Najnowsze modele posiadają funkcję pobudzania napływu pokarmu, natężenia intensywności odciągania oraz moduł masujący. Godne polecenia są odciągacze gwarantujące bezpośredni przepływ mleka do butelki, umożliwiające odciąganie mleka z obu piersi jednocześnie, dzięki czemu zaoszczędzony czas będziemy mogły przeznaczyć dziecku.

Oczywiście, decyzji dotyczącej wyboru laktatora nikt nie podejmie lepiej, niż my same. Przed zakupem powinnyśmy wziąć pod uwagę aspekt częstotliwości eksploatacji urządzenia, cenę oraz fakt jak długo korzystać będziemy z odciągacza i do jakich celów aparatura ma służyć.

Tags: 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że jesteś człowiekiem.
Image CAPTCHA
Podaj znaki jakie widzisz na obrazku.