Jesteś tutaj

Rehabilitacja - powrót do zdrowia!

Rehabilitacja

 Za pomocą masażu ludzie leczą od wieków. Metoda takiego uzdrawiania wywodzi się Indii i Chin. Dziś dobrze wiemy o jego kojących i zdrowotnych właściwościach. Czasem jednak nie mamy świadomości tego, jak wielkie są efekty działania masaży rehabilitacyjnych. Niejednokrotnie pomogły one w całkowitym powrocie do zdrowia!

Rehabilitacja to przywracanie sprawności fizycznej, psychicznej i społecznej (także zawodowej), utraconej wskutek schorzeń i urazów, przez stosowanie działań usprawniających i terapeutycznych.

Masaże rehabilitacyjne stosuje się przede wszystkim w stanach pourazowych, wadach postawy oraz bólach mięśni kręgosłupa i pleców. Mogą z nich korzystać także osoby po udarze mózgu, wylewach, oraz w przypadku zaniku mięśni. Są także wspaniałą terapią dla ludzi ze stwardnieniem rozsianym oraz w przypadkach podrażnienia nerwowego.

Do każdego typu schorzenia rehabilitant dobiera odpowiedni zestaw zabiegów. Na efekt pracuje nie tylko osoba masująca, ale także pacjent. Wiąże się to często z wytrwałością chorego. Z takiej formy rehabilitacji mogą korzystać ludzie w każdym wieku. Ograniczeniami są przeciwwskazania lekarskie. Warto więc przed decyzją o rozpoczęciu serii zabiegów skonsultować się ze specjalistą. Dobrze jest także wybrać się do zaufanego rehabilitanta lub salonu masażu. Wówczas możemy wierzyć w szybki powrót do zdrowia.
W obecnych czasach bowiem kilkunastogodzinna, szkodliwa dla naszego kręgosłupa pozycja siedząca przy komputerze czy w samochodzie stała się normą. A w dużym stopniu to właśnie ona jest przyczyną poważnych dysfunkcji w obrębie stawów kręgosłupa. Regularnie prowadzone zabiegi fizjoterapeutyczne poprawiają czynność narządów, zwiększają ogólną wydolność organizmu, wpływają korzystnie na pracę układu nerwowego, zwalczają ból i zmniejszają stany zapalne.

Najważniejszą regułą przy prowadzeniu rehabilitacji jest systematyczność. Jedynie regularne zajęcia mogą przynieść dobre efekty. Niezbędne jest również zaangażowania rehabilitanta podczas wykonywanie wszelkich ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że jesteś człowiekiem.
Image CAPTCHA
Podaj znaki jakie widzisz na obrazku.