Jesteś tutaj

Telewizja śniadaniowa – co warto o niej wiedzieć?

program TV

Magazyny poranne, zwane także telewizją śniadaniową, znane są nam wszystkim doskonale. Chyba każdy z nas miał okazję oglądać je wielokrotnie, choćby w trakcie porannych przygotowań do wyjścia do pracy. Nadawane na żywo magazyny tego typu dostarczają nam nie tylko aktualnych informacji, ale także rozrywki. Z reguły emitowane są w godzinach 6.00 – 11.00 rano.

Dla wielu osób ciekawostką będzie na pewno fakt, że telewizja śniadaniowa nie jest bynajmniej pomysłem ostatnich lat. Pierwszy program TV tego rodzaju wyemitowany został już w styczniu 1952 roku. Był to amerykański  magazyn „Today” produkowany przez stację NBC. Formuła programu od razu bardzo przypadła do gustu widzom amerykańskim. Wkrótce podobne programy zaczęły emitować stacje telewizyjne na całym świecie.

Typowy magazyn poranny dostarcza swoim widzom krótkich wiadomości dotyczących rozmaitej tematyki. W trakcie programu dowiemy się sporo na tematy biznesowe, polityczne itd. Zwykle w trakcie trwania programu widzowie informowani są o przewidywanej pogodzie i korkach na drogach. Do rzadkości nie należą również przeglądy prasy oraz wywiady ze znanymi osobami.

Również polskojęzyczne stacje telewizyjne mogą pochwalić się popularnymi programami śniadaniowymi. Program TV tego typu po raz pierwszy w roku 1992 wyemitowała TVP 1 – chodzi oczywiście o popularną do dzisiaj „Kawę czy herbatę”. Choć przez lata program ewoluował, to jednak nadal poświęcony jest on szeroko rozumianej tematyce lifestylowej, relacjom rodzinnym, problematyce zdrowotnej, ekonomicznej itd.

Nieco inny charakter ma emitowany przez 6 dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty) program telewizyjnej Dwójki „Pytanie na śniadanie”. Program koncentruje się na szeroko rozumianych zagadnieniach życia codziennego, każdego dnia prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi omawiają inny temat. Często prezentowane są również występy live zaproszonych do programu artystów.

Coraz większą popularnością cieszy się także „Dzień dobry TVN” – program TV nadawany każdego dnia. Program obejmuje relacje reporterskie, prognozy pogody, rozmowy ze specjalistami reprezentującymi różne dziedziny itd. Każdego dnia zaproszeni do studia goście przygotowują także potrawy, na które przepis jest oczywiście podawany widzom.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że jesteś człowiekiem.
Image CAPTCHA
Podaj znaki jakie widzisz na obrazku.